Na czym polega trening EMS?


Pot, zmęczenie, a czasem nawet zniechęcenie, każdy, kto miał okazję spędzać swoje popołudnia na siłowni, wie, że te trzy aspekty walki o idealną sylwetkę, bywają częstym scenariuszem. Kryzys dopada każdego, a brak siły bywa niestety negatywną motywacją do zaprzestania uprawiania sportu. Nowoczesna technologia pozwala nam jednak wyrobić sobie mięśnie, których pozazdrości nam każdy! Jak to możliwe? Czym jest trening EMS? W jaki sposób ćwiczymy w Fabryce Dobrej Formy? Sprawdźcie!

Co to jest trening EMS?

Electrical Muscule Stimulation, czyli w skrócie trening EMS jest nowoczesnym rodzajem aktywności fizycznej, polegającej na stymulacji określonych partii mięśni. Co ciekawe, aktywność ta zdobywa coraz większą popularność wśród osób, dbających o dobrą sylwetkę. Trening EMS polega na podłączeniu do ciała specjalnych elektrod, które pobudzać będą określone partie mięśni, np. brzucha, ramion, czy nóg. W zależności od tego, jaką partię mięśni będziemy chcieli wyćwiczyć. Elektrody umieszczone są na dopasowanym ubraniu, które musimy każdorazowo założyć przed ćwiczeniami.

Jak wygląda trening EMS?

Elektrody, które umieszczone są na specjalnym stroju do ćwiczeń, pobudzają nasze mięśnie poprzez impulsy wysyłane z mózgu. Są to treningi bezpieczne, ponieważ nie powodują żadnych uszczerbków na naszym zdrowiu. Co więcej, ćwiczenia przy pomocy metody EMS, zyskują na popularności, głównie przez to, że nie powodują zmęczenia. Na czym polega trening EMS? Podłączone elektrody pulsują i w ten sposób pobudzają mięśnie. Ćwiczenia, które wykonujemy, nie są skomplikowane, z pewnością poradzi sobie z nimi nawet początkujący. Trening EMS odbywa się „pod okiem” wykwalifikowanego i doświadczonego trenera, dlatego nie musimy obawiać się, że coś się nam stanie.

Co różni trening EMS od tradycyjnych ćwiczeń?

Co ciekawe, 20 minut treningu EMS, polegającego na dokładnych ćwiczeniach, zastępuje aż 3 godziny wyczerpujących ćwiczeń na siłowni! Jak wiadomo, połowie chętnych początkowy zapał chodzenia na siłownię szybko mija. Jest to spowodowane w dużej mierze wyczerpaniem organizmu, ze względu na brak posiadania kondycji. Aby wyrobić sobie dobrą kondycję, potrzebujemy minimum miesiąca regularnych ćwiczeń. Zwykle po mniej więcej dwóch tygodniach, czujemy się zniechęceni. Na czym polega trening EMS? Czym różni się od zwykłych ćwiczeń? Pozwala on na wykonanie naprawdę intensywnych, a zarazem efektywnych treningów bez zmęczenia organizmu. Przed pierwszymi zajęciami trener przeprowadza nam analizę składu ciała i dobiera odpowiedni program dla nas. Możemy ćwiczyć w kilku zakresach intensywności.

Trening EMS to nowoczesna metoda, która polega na walce z nadmiernymi kilogramami i pozwala na wyćwiczenie mięśni brzucha bez nadmiaru potu oraz wyczerpania organizmu. Dzięki podłączeniu specjalnych elektrod do mięśni możemy wykonywać różnorodne treningi o wiele bardziej efektywnie, niż podczas tradycyjnych ćwiczeń. Metoda ta z pewnością skierowana jest dla wszystkich, którzy chcą widzieć efekty swoich ćwiczeń.