Zalety treningu EMS i elektrostymulacji mięśni


Decydując się na chodzenie na siłownię, bardzo często zależy nam na widocznych efektach. Będąc początkującymi, czasem tracimy zapał i energię, głównie przez fakt, że ćwiczenia są męczące, a my nie dajemy rady. Efektem jest brak zadowalających rezultatów. Z pomocą jednak przychodzi nam trening EMS, czyli elektrostymulacja mięśni. Jakie zalety ma trening EMS i do kogo jest skierowany? Zobaczcie!

Dwie główne zalety treningu EMS

Ćwiczenia metodą EMS są o wiele mniej męczące niż zwykły trening na siłowni. Jest to jedna z głównych zalet, jaką ma EMS. W naszej siedzibie Fabryki Dobrej Formy, tuż przed zaplanowaną partią ćwiczeń, ubieramy specjalny strój, na którym znajdują się elektrody, pobudzające mięśnie i trenujemy pod okiem wykwalifikowanej osoby. Warto od razu zaznaczyć, że jest to zupełnie inny rodzaj aktywności, gdyż to głównie elektrody pobudzają nasze mięśnie, dzięki czemu spalamy o wiele więcej tłuszczu. Drugą, podstawową zaletą treningu EMS jest fakt, że wystarczy tylko 20 minut, by zastąpić 3 – godzinne, intensywne ćwiczenia cardio na siłowni. Jest to zatem idealna alternatywa dla osób, które są początkujące i nie mają wyrobionej kondycji.

Szybkie efekty

Jak wiadomo, dziś mamy sporo obowiązków i mniej czasu dla siebie i rodziny. Warto czasem poświęcić więcej uwagi tym dwóm aspektom. Idealna sylwetka, silne ciało i mięśnie są raczej efektem długotrwałej i żmudnej pracy, która nierzadko odbywa się kosztem innych aspektów naszego życia, np. czasu poświęconego rodzinie. Zaletą treningu EMS jest fakt, że można osiągnąć naprawdę spektakularne efekty w krótkim czasie. Podczas tego rodzaju ćwiczeń pobudzanych jest aż 8 grup mięśniowych, których nie jesteśmy w stanie rozruszać podczas jednego, zwykłego treningu na siłowni. Dzięki elektrostymulacji mięśnie te pracują regularnie, ale także jednostajnie, dlatego nie musimy obawiać się żadnej kontuzji.

Zawsze profesjonalnie

Do zalet treningu EMS należy także zaliczyć profesjonalizm. Gdy zdecydujemy się zapisać na ten rodzaj aktywności fizycznej, zawsze będziemy ćwiczyć „pod okiem” wykwalifikowanej osoby w siedzibie Fabryki Dobrej Formy. Osoba ta nie tylko zaprezentuje nam dobrany zestaw ćwiczeń, ale także pomoże założyć strój i podepnie elektrody. Co więcej, podczas pierwszej wizyty trener wykona nam analizę składu masy ciała i dobierze najbardziej odpowiedni trening dla naszych potrzeb. Osoby początkujące z pewnością będą mogły skorzystać z podstawowego treningu, a osoby na co dzień trenujące, z intensywniejszego.

Trening EMS ma wiele zalet, ponieważ w dużej mierze głównie dzięki niemu można osiągnąć spektakularne efekty, w naprawdę krótkim czasie. Jest to jeden z coraz bardziej popularnych rodzajów aktywności fizycznej, na którą decydują się nie tylko początkujący, ale nawet zawodowcy! Pamiętajmy, że zalety treningu EMS, wynikają również z systematyczności, dlatego warto ćwiczyć regularnie.